Účinné metódy, ako sa zbaviť prachu vo vašej domácnosti

null

Na akých miestach sa prach najviac usadzuje a aké sú najúčinnejšie postupy, ako sa ho zbaviť?

Prach je prchavá látka, ktorá sa do domu dostáva dverami, oknami, ale aj napríklad na topánkach. Dopad to môže mať nielen na váš nábytok, ale aj na vzduch, ktorý dýchame. Aby sme žili v zdravom a čistom prostredí, je dobré poznať účinné metódy, ako eliminovať prach v domácnosti.

Ako nad prachom zvíťaziť

Upratovanie domu je nevyhnutnou, ale dôležitou aktivitou, ktorá je nevyhnutná pre pohodlné prostredie pre vás a vašich blízkych. Prach nie je len na miestach, kde ho vidíte, ako je nábytok a police, ale objavuje sa aj tam, kde by vás nikdy nenapadlo ho hľadať.

Akonáhle sa k upratovania a utieranie prachu dostanete, nezabudnite skontrolovať aj tieto miesta:

  • soklové lišty;
  • horný okraj posledného radu dlaždíc;
  • zárubne (okrem hornej časti dverí);
  • okenné rámy;
  • sieťky proti hmyzu;
  • okenice a parapety;
  • radiátory;
  • osvetlenie;
  • rámy obrazov.

Bezdrôtový vysávač vám pomôže odstrániť prachu aj z týchto zle prístupných miest. Spolu s vysávačom je k dispozícii rôzne príslušenstvo, ktoré sa prispôsobia miestu, ktoré potrebujete vysávať.

Tipy, ako usadzovanie prachu vo vašej domácnosti predchádzať

Pokiaľ chcete zabrániť usadzovaniu prachu a ušetriť čas strávený jeho utieraním, vybavte svoj dom či byt menšími, ľahkými kobercami a syntetickými závesy, ktoré zabraňujú hromadeniu prachu.

Vankúše, prestieradlá, prikrývky a prešívané prikrývky majte dobre upratané. Pozornosť si zaslúži aj vaše matrace: podložka na matrac Ultra Vortex je ideálnym produktom pre udržanie zdravého prostredia pre vás i vašu rodinu. Pomôže tiež vysávač Ultra Vortex, ktorý vďaka turbo kefky a UV lampe odstráni roztoče zo všetkých matracov a čalúnenia, rovnako tak baktérie a alergény.

Pamätajte, že plachty a obliečky na vankúše je nutné prať a meniť raz týždenne v zime a dvakrát týždenne v lete, prikrývky aspoň raz za mesiac.

Drevený či iný nábytok a dekorácie je dobré utierať handričkou, ideálne elektrostatickým handričkou z mikrovlákien, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby účinne zachytil aj tie najjemnejšie a najodolnejšie prachové častice, bez toho aby poškriabal povrch. Pri podlahách zvoľte vysoko výkonný vysávač.

See Also

Newsletter