Čistenie chladničky zachráni všetky zbytky

null

Lepšia hygiena, lepšie zdravie

Jednou z našich priorít je udržiavať svoje domovy čisté a dezinfikované, aby sme zachovali bezpečie a zdravie pre seba aj naše rodiny. Niektoré časti domácnosti však môžu zostať zanedbávané, napríklad chladnička. Koľkokrát za rok čistíte chladničku? Ukladáte potraviny správne, aby zostali čerstvé a boli chránené pred choroboplodnými zárodkami a baktériami? A čo zvyšky? Pravidelné čistenie chladničky tiež predstavuje dobrý spôsob, ako na ne nezabudnúť a zachrániť ich, aby sa nemuseli vyhodiť.

Nezabúdajme, že čistá chladnička znamená lepšie fungujúci spotrebič a zdravšie uchovávanie potravín. Tu je niekoľko tipov, ako sa starať o chladničku, chrániť potraviny a vyhnúť sa plytvaniu.

Prevencia

Najlepšou obranou je vždy prevencia. Pravidlom číslo jedna je správne ukladanie, aby sa zamedzilo množeniu choroboplodných zárodkov a baktérií v chladničke a potraviny vydržali dlhšie. Dosiahnete to tak, že nastavíte správnu teplotu a budete ju stále sledovať pomocou teplomera v chladničke. Pri ukladaní nezabudnite potraviny zabaliť alebo vložiť do zakrytých nádob, aby sa predišlo strate vlhkosti a absorbovaniu zápachov. Studený vzduch potrebuje priestor na cirkuláciu, preto chladničku neprepĺňajte a zaistite, aby bol každý kus potraviny na správnom mieste.

Udržujte si prehľad o zásobách

ak sa často pristihnete, že otvárate chladničku a myslíte si: „Ako dlho už to tu je? Dá sa to stále jesť?“, rozhodne by ste si mali zostaviť program a sledovať zásobu uložených potravín. Tiež si môžete vytvoriť kalendár s „termínmi prípravy pokrmov“, vyhnete sa tomu, aby zabudnuté zvyšky skončili v koši. Ďalej je vhodné, aby boli všetky potraviny v chladničke vidieť, potom budete mať o všetkom prehľad.

Hygiena na prvom mieste

Okrem každodenného utierania by sa malo raz za niekoľko mesiacov vykonať veľké upratovanie. Vyprázdnite celú chladničku a vyberte všetky police, aby ste ich mohli umyť. Pri vyberaní potravín skontrolujte každý kus a vyhoďte všetko, čo už nie je na jedenie. Až sa postaráte o police, umyte aj vnútro chladničky. Než začnete, nezabudnite vypnúť hlavný vypínač.

Môže sa stať, že až veľké upratovanie skončí, v kuchyni bude veľký neporiadok. Ručný vysávač H-HANDY 700 vám pomôže, aby kuchyňa opäť žiarila čistotou. Vzhľadom na svoju nízku hmotnosť a všestrannosť je to ideálny spojenec pre nečakané upratovanie a vďaka príslušenstvu ho môžete používať na všetky typy povrchu.

Ak je potrebné dôkladnejšie upratovanie, môžete použiť akumulátorový vysávač H-FREE 500 HYDRO PLUS, ktorý umožňuje súčasne vysávať a umývať s vynikajúcimi výsledkami za polovicu času.

See Also

Newsletter