Dôležitosť dobre usporiadanej chladničky

null

V lete sa chladnička mení z jednoduchého domáceho spotrebiča na jedného z najcennejších pomocníkov v našom každodennom živote. Chladí potraviny aj nápoje, ktoré nám počas tohto ročného obdobia poskytujú toľko úľavy. Nielen z tohto dôvodu je dôležité vedieť, ako najlepšie usporiadať potraviny a nápoje v chladničke a uľahčiť si tak život, zvýšiť účinnosť chladenia, znížiť spotrebu elektrickej energie a zároveň zabrániť riziku kontaminácie potravín.

Efektívne a inteligentné usporiadanie obsahu chladničky nie je v žiadnom prípade komplikované; stačí sa riadiť niekoľkými jednoduchými pravidlami. Ihneď tak dosiahnete konkrétne výsledky, ktoré výrazne ovplyvnia tohtoročné horúce leto. Poďme ich objaviť spoločne!

  • Prvé pravidlo je zároveň najjednoduchšie: Pokiaľ chcete dosiahnuť správny pohyb studeného vzduchu, lepšiu konzerváciu potravín a značnú úsporu elektrickej energie, neprepĺňajte chladničku. Okrem toho otvárajte dvierka chladničky čo najmenej, aby nedochádzalo k náhlym zmenám teploty.
  • Vedeli ste, že ovocie a zelenina počas zrenia vylučujú plyny ako etylén, ktoré môžu poškodiť ďalšie potraviny nachádzajúce sa v chladničke? Z tohto dôvodu by ste ich mali skladovať v špeciálnej priehradke na ovocie a zeleninu oddelene od ostatných potravín. Dajte ovocie do jednej priehradky, zeleninu do druhej a máte hotovo!
  • Pokiaľ zakúpené mäso spotrebujete počas niekoľkých dní, vložte ho do špeciálneho mikroténového vrecka určeného pre mrazené potraviny, zabránite tak úniku tekutín a s tým spojenú kontamináciu okolitých potravín. Uistite sa, že ste vrecká správne označili a uviedli druh mäsa a dátum nákupu.
  • Pravidelne čistite všetky poličky a priehradky, hlavne v tomto ročnom období, zabránite tak tvorbe nehygienických a nebezpečných plesní
  • Okrem týchto opatrení majte vždy na pamäti „štandardné“ usporiadanie potravín a nápojov v chladničke, ktoré je dané odlišnou teplotou rôznych poličiek a priehradiek: Produkty podliehajúce rýchlej skaze (mäso, ryby, mliečne výroby atď.) by ste mali umiestniť na horné poličky, polotovary alebo tepelne upravené potraviny (omáčky, zvyšky z predchádzajúceho dňa atď.) bezprostredne pod a na stredné poličky, ovocie a zeleninu do špeciálnych priehradiek, maslo, vajcia a nápoje do priehradiek na dvierkach chladničky.

Pokiaľ si chcete zaobstarať novú chladničku, zoznámte sa s radou chladničiek značky Hoover! Vstúpte do sveta dizajnu, prepracovaných detailov a technológií venovaných správnemu skladovaniu Vašich potravín.

chill the way you live.

See Also

Newsletter