Detoxikačné potraviny

null

Moderný životný štýl nás príliš často vedie k nesprávnemu výberu a naše telo tak kvôli nevhodnej strave, sedavému zamestnaniu alebo tráveniu voľného času a stresu starne rýchlejšie, ako sa očakávalo, a je vystavené chronickým chorobám. Jedným z dobrých spôsobov, ako pomôcť telu správne fungovať, je nepochybne zahrnutie detoxikačných potravín do našej stravy. V prírode existuje množstvo potravín, ktoré vďaka svojim vlastnostiam môžu telu pomôcť očistiť sa od toxínov a prebytočného odpadu a zároveň podporujú chudnutie. Zaujíma Vás, o aké potraviny sa jedná? V takom prípade si prečítajte náš článok!

  • Korenie a aromatické bylinky: Ich pravidelná konzumácia môže byť prvým krokom k očisteniu organizmu. Z množstva dostupných na trhu odporúčame kurkumu, rozmarín, petržlen, čierne korenie, fenikel, zázvor, rasca, škoricu a oregano. Pridaný bonus pri príprave množstva zdravých a chutných pokrmov!
  • Cesnak: Vieme, že cesnak je veľmi aromatický a chuťovo výrazný a nie každý ho má rád... Jedná sa však o prírodné antibiotikum, antiseptikum a antivirotikum, ktoré redukuje endogénne toxíny a udržiava hladinu cholesterolu a krvného tlaku pod kontrolou. Pokiaľ nemáte radi bielu odrodu, skúste čiernu verziu, ktorá sa vyznačuje jemnejšou a sladšou chuťou
  • Ovocie, zelenina a strukoviny: Okrem toho, že sú nevyčerpateľným zdrojom vitamínov a minerálnych solí, vláknina obsiahnutá v týchto potravinách vo veľkom množstve prispieva k detoxikácii tela a čisteniu čriev. Príklad? Rozpustná ovocná a strukovinová vláknina zlepšuje kontrolu glykémie, znižuje absorpciu cholesterolu a spomaľuje vyprázdňovanie žalúdka, čím zvyšuje pocit sýtosti.
  • Citrón: Jedna z typických detoxikačných potravín, ktorá je užitočná pre rovnováhu organizmu a alkalizáciu jeho pH. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C, má taktiež mimoriadnu antioxidačnú silu a bojuje proti tvorbe voľných radikálov zodpovedných za starnutie.

Tak na čo čakáte? Zaraďte do svojho jedálnička viac detoxikačných potravín a vráťte tak svoj organizmus do rovnováhy. Poďakujete nám!

See Also

Newsletter