Dodržiavajte zdravú rutinu varenia

null

Zdravé varenie pre zdravý život

Zdravé varenie je jedným zo základných krokov na dosiahnutie aj skutočne zdravého životného štýlu. Pri nabitom kancelárskom rozvrhu a najrôznejších denných povinnostiach môže však byť udržiavanie rutiny ťažké.

Pripravovať každý deň nové jedlo je náročné, s dobrým plánovaním to ale zvládnete jednoducho a s úspechom.

Prečo je varenie doma také dôležité?

Príprava vlastných jedál má pozitívny vplyv na váš celkový jedálniček. Keď si sami pripravíte čerstvé suroviny, máte úplnú kontrolu nad jedlom a nad tým, čo je v ňom obsiahnuté. Môžete tak ľahko regulovať napríklad množstvo sodíka, nasýtených tukov, celkové množstvo tukov či celkové množstvo kalórií.

Zostavte si stravovací plán

Plánovanie dopredu je pre udržanie zdravého stravovacieho režimu zásadné. Pri nabitom rozvrhu je ľahké skĺznuť k tomu, že začnete myslieť na jedlo, až keď je čas jesť. Namiesto toho si v nedeľu urobte čas na premýšľanie o nadchádzajúcom týždni a zostavte si stravovací plán. Zvážte svoj rozvrh, teda koľko času máte na prípravu jedla, naštudujte si vopred jednoduché a zdravé recepty a rozhodnite si týždenný rozpočet. Pokiaľ je váš týždeň obzvlášť nabitý, môžete zvážiť prípravu veľkého množstva jedál na celý týždeň priamo v nedeľu večer. Takto si budete musieť jedlo iba ohriať a udržíte si po celý týždeň zdravé stravovanie.

Zefektívnite domáce varenie

Nebojte sa to vziať skratkou, ak potrebujete. Predkrájaná zelenina je pre domáce varenie vždy dobrou voľbou, ktorá ušetrí čas. Zásadnou zmenou pri varení môže byť ale aj použitie šikovných spotrebičov. Vstavané spotrebiče Rúry Hoover sú vybavené inteligentnou rúrou, ktorá vám prostredníctvom aplikácie hOn App výrazne uľahčí varenie. Vďaka sprievodcovi varením a prednastaveným programom budete mať prístup k širokej škále zdravých receptov a ich príprave bez námahy. Navyše môžete rúru predhrievať na diaľku a ovládať ju jednoducho pomocou hlasu.

See Also

Newsletter