Losos varený v pare so zemiakom

null

Hľadáte pokrm, ktorý je zdravý aj chutný? Niečo, čo môžete ľahko pripraviť, a zároveň sa ideálne hodí pre obedy v rodinnom kruhu aj večere s hosťami doma? Potom je pre Vás losos varený v pare so zemiakom to pravé riešenie! Tento recept vyznačujúci sa bohatou chuťou a nízkym obsahom tuku Vám ponúka kombináciu toho najlepšieho z rýb a jedného z najzdravších spôsobov prípravy pokrmov. Vďaka tomu sa môžete zaobísť bez oleja a vystačíte si s minimom korenia. Pripravte lososa podľa nášho receptu, získate tak vynikajúci pokrm!

Suroviny pre 2 osoby:

2 steaky z čerstvého lososa

1 zemiak

Petržlenová vňať

Citrón

Soľ

Korenie

  • Najskôr pomocou špeciálnej pinzety vyberte zo steakov lososa kosti a nožom odstráňte chrbtovú kosť. Steaky stočte a vytvorte z nich medailóniky. Medailóniky oviažte kuchynskou niťou, ktorá ich bude držať pokope, a vložte na pekáč.
  • Vezmite zemiak, umyte ho a pomocou strúhadla na zeleninu nastrúhajte na veľmi tenké plátky (s hrúbkou maximálne 1 mm, v opačnom prípade zemiak zostane surový).
  • Rozložte zemiakové plátky na lososové medailóniky, posypte nasekanou petržlenovou vňaťou, osoľte a pokvapkajte citrónovou šťavou.
  • Vložte pekáč s lososovými medailónikmi a zemiakom do rúry, zvoľte režim varenia v pare a nastavte automatický program na prípravu rýb.
  • Varte v pare 8 až 10 minút. Prajeme Vám dobrú chuť!

Okúzlil Vás tento recept a dostali ste chuť na niečo dobré? Chcete tento recept sami vyskúšať alebo pripraviť podobné pokrmy? Tento recept aj množstvo iných receptov na prípravu pokrmov spojených s našou radou rúr na pečenie nájdete v aplikácii Hoover Wizard. Všetko je zdravé, všetko je dobré, všetko je Hoover!

cook the way you live

See Also

Newsletter