Ako zabezpečiť, aby sa vám životný štýl s minimálnym plytvaním stal vlastným?

null

Každý z nás môže pre planétu niečo urobiť, hoci to bude niečo naozaj malého. Zmeniť bežný režim na režim s minimálnym plytvaním zvládne naozaj každý

Mnoho rokov počúvame o klimatických zmenách a plytvanie všetkého druhu, od palív až po potraviny. Vezmite si tie tony potravín, ktoré sa vyhodia za celý rok. Čo s tým ale môže urobiť jeden človek?

Elektrina

Začnime našimi domovy. Ako často opustíte miestnosť, bez toho aby ste zhasli svetla? Táto malá zabudnutia, keď sa pospájajú dohromady, nielen, že majú efekt na zdravie našej planéty, ale aj na naše peňaženky! Vždy pamätajte na to, zhasnúť svetlá, ak je nutne nepotrebujete, použiť predlžovací kábel s vypínačmi k vypnutiu spotrebičov, ktoré práve nepoužívate (áno, pohotovostný režim spotrebováva energiu!), A vybaviť dom domácimi spotrebičmi s vysokou energetickou triedou.

Preprava

Je jasné, že vlastniť auto sa oplatí, avšak je tu veľa ciest, ktoré napomáhajú k tomu, aby boli redukované fosílne paliva a emisie CO2, ktoré sú vypúšťané do vzduchu a môžu tak auto nahradiť. Prvou voľbou je verejná hromadná doprava, pomocou ktorej je možné, znížiť počet automobilov na cestách. Navyše je tu veľa ďalších, '' zdravších '' alternatív, ako sú scooter a kolesá, alebo prípadne elektrické bicykle. Ak naozaj bez auta nemôžete žiť, existujú hybridné automobily alebo plne elektronické automobily - na zaprská sa síce bude jednať o väčšiu investíciu, dlhodobo ale budete odmenení úsporou za paliva.

Jednorázové produkty a plastové balenie

Všetky jednorazové produkty sú jedným veľkým plytvaním. Papierové obrúsky možno plnohodnotne nahradiť látkovými prateľnými obrúsky, dobíjacie batérie ľahko nahradia klasické tužkové batérie a tak ďalej. A poďme ešte ďalej, všetko, čo je balené v plastovom obale narobí oveľa viac škody ako úžitku. Vyvarujte sa nákupu potravín v jednorazových obaloch a sústreďte sa na potraviny voľne skladovanej, bez obalov. Plastové obaly môžu byť nahradené aj vo vašich domácnostiach.

Nakupovanie potravín a ich pestovanie 

Ak spomenieme tému plytvanie, prvé, čo nás napadne, je jedlo. Ak vám to možnosti dovolia, odporúčame pestovať potrebné potraviny svojpomocne, napríklad na svojej vlastnej záhrade.

Pri nákupe potom nikdy nepreháňajte množstvo potravín, čo nakupujete, predídete tak ich skazeniu. Tento proces žiakom spomalíte správnym skladovaním potravín v chladničke.

Chladnička Hoover H-FRIDGE 700 MAXI ponúka dostatok miesta pre skladovanie potravín, a to celkom 424 litrov! Navyše, vo vnútri nájdete špeciálne zásuvku, v ktorej si môžete nastaviť teplotu, podľa potreby, voliť môžete aj teplotu, ktorá rozšíri prostor mrazničky a vy tak môžete niektoré mrazené potraviny mať úplne oddelené od tých v mrazničke. Chladnička H-FRIDGE 700 MAXI je vybavená tiež tichým kompresorom, ktorý nielen že zvyšuje efekt chladenie na maximum, ale spoľahlivo znižuje aj hlučnosť spotrebiča (iba 39 dBA) a jeho spotrebu energie.

See Also

Newsletter