Predstavujeme dokonalé vysávanie

null

Ako sa zbaviť prachu

Bez ohľadu na to, koľkokrát upratujete, môže byť prach naozaj neústupným nepriateľom. Je to preto, že prachové častice s vysokou hustotou majú tendenciu padať a hromadiť sa na povrchu.

K tomu môže prispievať prítomnosť látok a textílií, ako sú pohovky, záclony alebo koberce, ktoré majú tendenciu ľahko zachytávať prach, alebo netesniace okná a dvere, ktoré prepúšťajú vonkajší prach a peľ do vášho domu zakaždým, keď zafúka vietor. Nesmieme zabudnúť ani domácich miláčikov, ktorí roznášajú chlpy a prach po okolí.

Nezúfajte však, potrebujete len správnu pracovnú pomôcku. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si mohli zaobstarať vysávač, ktorý bude maximálne vyhovovať vašej domácnosti a všetkým vašim potrebám.

Než kúpite vysávač

Než sa vrhneme do podrobností, načrtneme si, čo by ste mali pri vysávači hľadať. Pokiaľ ide o výkon, dva hlavné ukazovatele sú vodný zdvih a prietok vzduchu, ktoré predstavujú saciu silu pre kvapaliny a ťažké materiály (v jednotkách mmH20, mbar alebo kPa), resp. objem nasávaného vzduchu pre jemný prach a ľahké materiály (v m3/h alebo l/s). Navyše dobrý filter môže mať veľký význam na zastavenie cirkulácie prachu späť do prostredia. Môžete si zaobstarať rôzne typy: mikrofilter, umývateľné penové filtre alebo HEPA filter s vysokou filtračnou účinnosťou.

Pokiaľ ide o dizajn a konštrukciu, zvážte hmotnosť a rozmery, maximálnu dosiahnuteľnú vzdialenosť a ovládateľnosť podľa svojich potrieb.

Dôležitým aspektom, ktorý treba zvážiť, môže byť aj hlučnosť. Vyjadruje sa v decibeloch dB(A), a aj keď nesúvisí striktne s účinnosťou, má určite dôsledky pre vaše pohodlie.

Výkon vysávača v motore

Je čas prejsť k jadru veci: motor. Sací motor je jednou z najdôležitejších súčastí vysávača. Preberá elektrickú energiu zo zdroja a premieňa ju na mechanickú silu vo forme sania s prúdením vzduchu.

Výkon motora sa obvykle udáva vo wattoch, kW alebo HP v závislosti od typu a počtu motorov, ktorými je vysávač vybavený. Dva najčastejšie používané typy motorov sú 1stupňové, ktoré sa vyznačujú väčším prietokom vzduchu, a 2stupňové vyznačujúce sa naopak väčším podtlakom.

Tyčový vysávač Hoover H-FREE 500 HYDRO PLUS je vybavený motorom Direct Impulse, ktorý vďaka vysokému saciemu výkonu 15 500 Pa pri 1 000 000 otáčkach za minútu zaisťuje mimoriadne kvalitné upratovanie na všetkých typoch podláh. Navyše je vybavený hubicou Hydro H-Lab 2v1, ktorá umožňuje vysávanie a umývanie podlahy súčasne na dvojité hygienické upratovanie.

See Also

Newsletter