Ako sa pripraviť na striedanie ročných období

null

Každý rok s priblížením nízkych teplôt a jesene klepe na dvere jedna z najzložitejších domácich prác. Môže to byť dlhý a komplikovaný proces, obmena šatníka je však nevyhnutná, aby ste zo svojho oblečenia nešaleli až do jari. Našťastie existuje rada trikov a tipov pochádzajúcich zo Zeme vychádzajúceho slnka, vďaka ktorým je táto činnosť menej stresujúca, takže môžete prežívať striedanie ročných období s kľudnou hlavou. Metóda KonMari je perfektným spôsobom, ako mať šatník vždy uprataný a pripravený na použitie. Pokračujte v čítaní nášho článku, dozviete sa tak viac!

  • Najskôr vyberte zo šatníka všetko oblečenie: Aj keď sa Vám do úplného vyprázdnenia šatníka nechce, je to prvý krok na získanie prehľadu o tom, čo si nechať a čoho sa zbaviť.
  • Zbavte sa všetkého oblečenia, ktoré nenosíte: Tento proces sa nazýva fáza zbavovania sa nepotrebných vecí a jeho cieľom je zbaviť sa nepotrebných vecí, ktoré často ukladáte naspäť do skrine v súlade s typicky západným sklonom k hromadeniu všetkého možného. Zamerajte sa na kvalitu oblečenia, nie na jeho množstvo!
  • Roztrieďte oblečenie podľa kategórií: Namiesto triedenia šatníka náhodným spôsobom sa sústreďte na konkrétnu kategóriu oblečenia (šaty, košele, sukne atď.) a postupujte týmto spôsobom. Bude oveľa ťažšie na niečo zabudnúť!
  • Ponechajte si všetko, čo Vám urobí radosť: Emócie by mali byť súčasťou Vašich kritérií výberu. Pokiaľ Vám šaty alebo doplnky pripomínajú krásne spomienky, ktoré Vás vždy spoja so výnimočným okamihom vo Vašom živote, ponechajte si ich.
  • Zložte oblečenie tak, ako by sa jednalo o origami: Majte na pamäti toto staroveké umenie skladania papiera a skúste ho aplikovať na Vaše oblečenie. Hneď ako získate nejaké skúsenosti, budete si môcť udržiavať stanovený poriadok a zároveň získate veľa miesta v šuplíkoch a na poličkách skrine!
  • Usporiadajte kabelky tak, že ich vložíte do seba: Máte slabosť pre kabelky? Už neviete, kde umiestniť kabelky, ktoré sa Vám doma nahromadili za celý život? Vložte jednu kabelku do druhej ako figúrku matriošku: Ďalší malý trik, ktorý Vám pomôže ušetriť miesto a harmonizovať obsah šatníku.
  • Každý predmet by mal mať svoje miesto: V neposlednom rade si vyčleňte presné miesto pre každú časť oblečenia a doplnkov. Je najlepšie uchovávať oblečenie vždy na svojom mieste a nepremiestňovať ich, predídete tak neporiadku.

Ste pripravení na najlepšie organizovanú zmenu šatníka, akú ste kedy urobili? Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si taktiež náš článok o zbavovaní sa zbytočných vecí! A pokiaľ ide o Váš dom, ručný vysávač H-FREE 500 Vám pri upratovaní podá pomocnú ruku a poskytne bezkonkurenčný čistiaci výkon.

clean the way you live

See Also

Newsletter