Tipy pre ekologické pranie

null

Svet si stále viac uvedomuje dôležitosť ochrany životného prostredia. Každý sa tak môže chovať šetrne k prostrediu, v ktorom žije, počnúc tými najbežnejšími činnosťami v každodennej rutine. Jeden príklad za všetky: Hlavne v sezóne častého prania a zvýšenej frekvencie výmeny oblečenia môžete pomocou jednoduchých trikov prať šetrnejšie s ohľadom na životné prostredie a chrániť tak našu planétu. Zoznámte sa s trikmi, ktoré pre Vás vybral Hoover!

  • Používajte práčku najnovšej generácie: Staré spotrebiče sú menej účinné a spotrebovávajú oveľa viac elektrickej energie ako spotrebiče najnovšej generácie. Pokiaľ chcete čo najlepšie a najefektívnejšie vyprať bielizeň a zároveň sa chovať ohľaduplne k životnému prostrediu, je nevyhnutná nová práčka!
  • Perte až vtedy, keď naplníte celú práčku: Perte až vtedy, keď nahromadíte toľko špinavej bielizne, aby ste naplnili celú práčku. Na rozdiel od prania polovičnej náplne znížite spotrebu elektrickej energie. Okrem úspory energie, vody a pracieho prostriedku zlúčite niekoľko činností do jedného procesu. Vďaka tomu Vám zostane viac voľného času pre seba a svoje koníčky.
  • Sušte bielizeň vonku: V domácnosti s deťmi nie je ľahké sa sušičky bielizne vzdať. Avšak predovšetkým v lete je možné využívať slnečné a teplé dni a sušiť bielizeň vonku. Za menej intenzívne používanie sušičky budete odmenení nižšou spotrebou elektrickej energie v domácnosti.
  • Perte v správny čas: Pokiaľ využívate dvojitú tarifu, zistite si od svojho dodávateľa elektrickej energie časy zapnutia nízkej tarify. Pranie je obvykle finančne nákladnejšie počas dňa, lebo platí vysoká tarifa. Využívajte funkciu odloženého štartu: Vložte bielizeň do práčky počas dňa a nastavte ju tak, aby sa spustila večer (alebo, ak je to možné, až v noci).

Rada práčok značky Hoover bude Vaším dokonalým spojencom nielen počas tohto horúceho leta, ale aj po zvyšok roku!

wash the way you live

See Also

Newsletter