Ako prať bielizeň v práčke efektívne, vždy so skvelými výsledkami

null

Nájsť dostatok času, aby ste udržali svoj dom v čistote a poriadku, a to zároveň sa svojou prácou a starostlivosťou o rodinu, môže byť niekedy naozaj ťažké. Pridajte pravidelné pranie a žehlenie a získate pocit, ako by ste nikdy nemali chvíľu pre seba. Našťastie dnes už existujú práčky, ktorý túto úlohu výrazne uľahčujú.

Ak ste však niekedy zacítili zapáchajúce oblečenie, aj keď ste ho práve vytiahli z práčky, už viete, že bielizni je nutné venovať viac, než ho iba vložiť do práčky.

Prezradíme vám tajomstvo, ako prať bielizeň v práčke tak, aby ste bielizeň vytiahli vždy čisté, krásne voňajúce a neplytvali zbytočne svojím drahocenným časom.

Nájdite práčku, ktorá vám bude vyhovovať

Hovorí sa, že zlý robotník viní zo svojich výsledkov svoje nástroje. Pokiaľ ide o praní, je naozaj dôležité zvoliť práčku, ktorá vám bude vyhovovať. Moderné práčky, ako je práčka Hoover H-WASH 500, si môžu dovoliť zaručiť vynikajúce výsledky. Automatický systém dávkovania, 9 rôznych cyklov a invertorový motor Eco-Power vám umožní užívať si komfort dokonale čistej bielizne!

Stručne povedané, moderné práčka je viac efektívne - používa pre pranie menej vody, ponúka inteligentné ovládanie a oblečenie po praní vydáva čistejšie a voňavejšie. Je tiež navrhnutá tak, aby pranie prebiehalo šetrne a ekologicky.

Po výbere práčky sa uistite, že rozumiete všetkým symbolom na práčke. Následne si prejdite tiež symboly na vašom oblečení. Zaistíte tak, že používate správny program pre každý typ oblečenia.

Než spustíte program

Aby ste predišli nepríjemnému zápachu po vytiahnutí bielizne z pračky, je nutné práčku na pranie pripraviť.

  • Škvrny

Prezrite každý kúsok oblečenia a skontrolujte, či na ňom nie sú škvrny alebo zvyšky, ktoré spôsobujú zápach. Ak nejaké nájdete, opatrne ich polejte trochou bieleho octu a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Na odolné škvrny zase zapôsobí zmes z trošky bieleho octu zmiešaného s jedlou sódou, z ktorej sa vytvorí pasta.

Táto prírodná zmes je šetrnejšie v porovnaní s bieliacimi prostriedkami alebo prostriedkami na odstraňovanie škvŕn, ktoré môžu poškodiť vaše oblečenie.

  • Položky, o ktorých nevieme

Pred vložením bielizne do práčky je tiež vhodné skontrolovať vrecká oblečenie, ktoré sa chystáme prať a vybrať všetky kľúče či mince, ktoré môžu práčku poškodiť, prípadne podporiť spomínaný zápach. Osobitnú pozornosť by sme mali venovať zabudnutým kapesníčkům, pre práčky je to nočná mora, odporúčame teda pred praním naozaj všetko dôkladne prejst.

  • Triedenie oblečenie

Ideálne pomôckou k dokonalým výsledkom prania sú štítky na oblečení, na základe ktorých je nutné bielizeň pred praním roztriediť. Riaďte sa nimi.

  • Gombíky a zipsy

Gombíky by mali byť ponechané voľne, rozopnuté. Znižuje sa tak tlak, ktorý nan ň vnútri práčky za pracieho cyklu pôsobí. Naproti tomu je potrebné skontrolovať všetky zipsy a zatváranie u podprseniek, aby sme sa vyvarovali poškodeniu ostatných odevov v práčke. Uvoľnený zips môže dokonca poškodiť vnútro bubna.

Na čo si dávať pozor počas prania

Aby ste zvolili ten najlepší program, je nutné si ich poriadne preštudovať. Prečítať si manuál je základ.

Je dobré ale dodržiavať tiež pár základných pravidiel, na základe ktorých sa nemôže stať, že by vaša bielizeň po vytiahnutí z práčky nevoňalo.

  • Prací prostrediok

Výberu pracieho prostriedku venujte čas a pozornosť. Berte na vedomie, že nejde len o to, odevy vyprať, ale tiež je dezinfikovať - to pomôže zaručiť perfektné výsledky pri každom praní.

Správny prací prostriedok je osobný voľbou v závislosti na preferovanom arómu, alergiách a na tom, ako dobre si myslíte, že funguje. Voľbu by mala ovplyvniť aj tvrdosť vašej vody.

  • Rozdeľte bielizeň podľa materiálu

Ďalší dôvod, prečo sa venovať štítkom na oblečení - je nutné oddeliť rôzne materiály a prať dohromady tie sebe podobné. Nemenej dôležité je prať biele prádlo zvlášť od ostatného.

Nejde len o to, oddeliť svetlé položky od tmavých, rozdeliť sa oplatí aj silne znečistené kúsky od ľahko znečistených. Nezabudnite, že vlastné kategórií je športové oblečenie, a to hlavne kvôli silnému potenie pri cvičení. Prejdite si nášho sprievodcu, kde popisujeme, ako prať športové oblečenie.

  • Nedjříve otestovať

Ak čokoľvek periete prvýkrát, obzvlášť ak ide o výrazné farby, je dobré najskôr namočiť malý kúsok praného odevu a čistým bielym handričkou skúsiť, či púšťa farbu. Ak áno, oplatí sa prať tento kúsok samostatne. Ak nie, môžete pridať k ostatnému bielizni.

  • Naruby

Oblečenie, ktoré sa priamo dotýka vášho tela (prvá vrstva) pozbiera tiež všetok jeho pot a prírodné oleje, ktoré naše telo vylučuje. Oplatí sa preto obrátiť je naruby, aby sa prací prostriedok dostal do miest, kde je ho potrebné a bielizeň potom bolo opäť voňavé.

Ako s bielizňou zaobchádzať po vypraní

Vypraté oblečenie je potrebné vysušiť. Postup je podobný, je nutné opäť prečítať štítok, aby ste vedeli, či sa daný kúsok dá sušiť v bubnovej sušičke alebo musia byť usušený jedine vyvesením.

Kedykoľvek je to možné, je najlepšie zavesiť oblečenie vonku a nechať ho uschnúť na čerstvom vzduchu. Ak ich musíte sušiť vnútri, zaistite dostatočné vetranie. Urýchlite tak dobu schnutia a znížite vlhkosť a prípadné plesne vo vašej domácnosti.

Zavesenie oblečenie na ramienko pomáha k udržaniu tvaru odevu a uľahčuje jej žehlenie. Môže sa vám tiež hodiť investovať do tzv. Vyhrievač vzduchu.

Ak nemáte inú možnosť, než sušiť bielizeň vnútri, nezabudnite dom pravidelne odvlhčovať, zabránite tak poškodeniu pazúrov a plýsním.

Veríme, že vám tieto tipy ušetrí čas a umožní vám mať čisté oblečenie, ktoré môžete hrdo nosiť. Aj z prania môže byť príjemná aktivita.

See Also

Newsletter