Bojujte s alergiami z domu

null

Príprava na jar

S blížiacou sa jarou sa tí, ktorí trpia sezónnymi alergiami, pravdepodobne pripravujú na jeden z najhorších okamihov v roku.

Okrem peľov však existuje mnoho ďalších príčin alergií, ktoré sa môžu prejavovať po celý rok, napríklad roztoče a chlpy domácich zvierat.

Keď bojujete s nepríjemnými príznakmi alergie, jedna z prvých vecí, ktorú by ste mali urobiť, je dbať na to, čo nosíte, pretože vaše oblečenie môže skrývať mnoho alergénov. Nebojte sa, tu sú všetky naše tipy pre dokonale hygienickú bielizeň bez alergénov.

Udržujte priestor v čistote

Vaše oblečenie určite potrebuje vyprať, ale nezabudnite sa starať aj o práčku a sušičku.

Pravidelne utierajte vnútro práčky a čistite filtre na textilný prach v sušičke, aby ste zabránili vzniku plesní. Môžete tiež pustiť prázdnu práčku s kvapkou bielidla vo vnútri, aby ste ju dôkladne vyčistili a zničili prípadné alergény.

Nezabudnite sa starať o svoju práčovňu. Tieto typy priestorov bývajú tmavé a vlhké, čo je ideálne prostredie pre vznik baktérií a plesní. Nezabudnite preto často utierať steny a podlahy vhodným prípravkom, aby ste prostredie udržali maximálne hygienické.

Pokiaľ potrebujete pomoc, H-FREE 500 HYDRO PLUS môže byť dokonalým spojencom. Vďaka hubici Hydro 2v1 vysáva a umýva zároveň, čím dosahuje dokonalé výsledky.

Hĺbkové pranie

Pokiaľ ide o boj proti alergénom, je použitie správneho pracieho cyklu skutočne kľúčové. Aby ste dosiahli dobré výsledky, mali by ste dávať prednosť pracím cyklom s vysokou teplotou. Niektoré práčky môžu mať aj zvláštny program určený na hygienu. Práčka Hoover H-WASH 550 je vybavená špeciálnym pracím cyklom Allergy Care Pro, ktorý kombinuje pôsobenie pary s výkonným plákaním a udržuje teplotu po dlhšiu dobu na 60 ° C, čím z vašej bielizne odstráni všetky nečistoty, ako sú roztoče, častice znečistenia a škodlivé alergény až na 99,9 %, ako bolo testované a schválené Britskou nadáciou pre alergie The British Allergy Foundation.

Získajte spojencov

Ak chcete svoje odevy ešte viac chrániť, sušte ich v sušičke. Sušenie oblečenia na čerstvom vzduchu totiž môže spôsobiť usadzovanie alergénov vo vláknach, čo zhoršuje príznaky alergie. Aby ste si udržali bielizeň bez alergií, stačí vložiť odevy do bubnovej sušičky s najteplejším cyklom.

Môžete tiež použiť špecifické cykly. Sušička Hoover H-DRY 500 je vybavená funkciou Active Dry, ktorá je špeciálne navrhnutá tak, aby pri starostlivosti o vaše oblečenie prirodzeným spôsobom odstraňovala baktérie, zárodky a výtrusy roztočov, a zaručila tak úplnú dezinfekciu a najlepšiu starostlivosť o vašu bielizeň.

Ak chcete udržať svoje domáce prostredie mimoriadne bezpečné, zvážte kúpu čističky vzduchu. Čistička Hoover H-PURIFIER je určená na boj proti znečisteniu a alergiám a vďaka HEPA filtru neutralizuje alergény, ktoré môžu ovplyvňovať váš každodenný život. Navyše je možné ju pripojiť k aplikácii hOn, ktorá monitoruje prítomnosť peľov a umožňuje získať nastavenia prispôsobené vašim konkrétnym potrebám.

See Also

Newsletter