NAŠA HISTÓRIA

Založenie spoločnosti Hoover a zrodenie prvého vysávača v dejinách

Skriňa, ventilátor, hodvábna obliečka vankúša a násada metly – takto sa zrodil prvý vysávač v dejinách. Myšlienka, ktorá pretvorila tieto jednoduché predmety v jednu z najprevratnejších technológií minulého storočia, skrsla v hlave Jamesa Spanglera, nočného strážnika v meste New Berlin v štáte Ohio. Tento muž trpel astmou a vadilo mu dýchanie zvíreného prachu v obchode, v ktorom pracoval. James si vynález nechal patentovať a sníval o tom, že ho rozšíri do všetkých domácností v Amerike. Potreboval niekoho, kto by v jeho projekt uveril a mal by zručnosti a prostriedky na jeho realizáciu.

Rozhodol sa, že tento prvý, technologicky primitívny vysávač zašle svojej sestrenici, Susan Hooverovej - krok, ktorý mu priniesol majetok. Susan vynález niekoľko dní používala a stala sa jeho zanietenou podporovateľkou. Ukázala ho svojmu manželovi, Williamovi Hooverovi, majiteľovi malého podniku, ktorý vyrábal kožené predmety a predával ich vo svojom obchode v meste New Berlin. Vďaka rokom stráveným medzi zákazníkmi dobre poznal trh. Ako obchodník s dobrou intuíciou okamžite vycítil obrovský potenciál tohto futuristického zariadenia. Odkúpil patent, začal s výrobou a založil spoločnosť s názvom The Hoover Company. Písal sa rok 1908.

NAŠE HODNOTY

Odo dňa, kedy bol vynájdený prvý vysávač, až po dnešné výrobky, bolo vždy prioritou spoločnosti Hoover číslo jedna zabezpečovať ľuďom pohodu - ponúkať vysoko výkonné a spoľahlivé domáce spotrebiče.

 

POHODLIE

Pohodlie znamená starať sa o seba a o tých, ktorých máte radi, bez toho aby ste sa vzdali skvelých výsledkov. Spotrebiče značky Hoover sú navrhnuté tak, aby ponúkali perfektný výkon s pozitívnym dopadom na zdravie a kvalitu života a napomáhali tak zdravému životu.

 

VÝKON

Riešenia najnovšej generácie spoločnosti Hoover sú navrhnuté tak, aby poskytovali perfektné výsledky z hľadiska výkonu a efektivity a zároveň poskytli celkovú starostlivosť o vašu rodinu a domov.

 

DÔVERA

Viac ako 100 rokov skúseností a neustály výskum najnovších technológií priviedol Hoover k vývoju vysoko spoľahlivých produktov, čo ľuďom umožňuje mať veci pod kontrolou s dokonalým výsledkom.

NÁŠ PREPOJENÝ EKOSYSTÉM

Konektivita pre Hoover nie je len o tom byť in. Znamená to poskytovať skutočné riešenia na zlepšenie každodenných situácií prostredníctvom spotrebičov Hoover. Cieľom je modernizovať a zlepšiť životy, zdravie a pohodu ľudí vďaka kompletnej sade jedinečných funkcií, ktoré ponúkajú efektívne a spoľahlivé riešenia pre lepšiu kvalitu života.

Zistite viac