Príbeh inovácie

Založenie spoločnosti Hoover a zrodenie prvého vysávača v dejinách

Skriňa, ventilátor, hodvábna obliečka vankúša a násada metly – takto sa zrodil prvý vysávač v dejinách. Myšlienka, ktorá pretvorila tieto jednoduché predmety v jednu z najprevratnejších technológií minulého storočia, skrsla v hlave Jamesa Spanglera, nočného strážnika v meste New Berlin v štáte Ohio. Tento muž trpel astmou a vadilo mu dýchanie prachu vznikajúceho pri zametaní v obchode, v ktorom pracoval. James si vynález nechal patentovať a sníval o tom, že ho rozšíri do všetkých domácností v Amerike. Potreboval niekoho, kto by v jeho projekt uveril a poskytol by zručnosti a prostriedky na jeho realizáciu.

Rozhodol sa, že tento prvý, technologicky primitívny vysávač zašle svojej sestrenici, Susan Hooverovej – a tento krok sa ukázal byť šťastný.  Susan vynález niekoľko dní používala a stala sa jeho zanietenou podporovateľkou. Ukázala ho svojmu manželovi, Williamovi Hooverovi, majiteľovi malého podniku, ktorý vyrábal kožené predmety a predával ich vo svojom obchode v meste New Berlin.  Vďaka rokom stráveným medzi zákazníkmi dobre poznal trh. Ako obchodník s dobrou intuíciou okamžite vycítil obrovský potenciál tohto futuristického zariadenia. Odkúpil patent, začal s výrobou a založil spoločnosť s názvom The Hoover Company. Písal sa rok 1908.

Malý výrobný závod spočiatku vyrábal šesť vysávačov denne pre miestny trh, no vďaka ponuke s možnosťou bezplatného vyskúšania produktu sa rady záujemcov dennodenne znásobovali, takže v záujme uspokojenia neustále narastajúceho dopytu bolo potrebné začať s plnohodnotnou priemyselnou výrobou. Slovo „hoover“ sa čoskoro stalo súčasťou anglického jazyka ako synonymum pre „čistenie pomocou vysávača“. Používa sa dodnes.

Zanietenie pre dizajn a technológiu.

100 rokov spoločnosti Hoover

V roku 2008 skupina oslávila prvé storočie existencie spoločnosti Hoover predstavením špeciálnej série produktov, ktoré predstavovali špičku v oblasti inovácií, výkonu a pozornosti venovanej detailom. Počas celého roka 2008 sa všetky produkty a komunikačné správy spoločnosti Hoover označovali logom „Celebrating 100 Years“ (Oslavy stého výročia) – takýmto úspechom sa môže popýšiť len málo značiek.

Maximálny výkon vo všetkých formátoch

Oslavy stého výročia sa skončili, no uvádzanie produktov so špičkovými technológiami na trh stále pokračuje. Činnosti v oblasti výskumu a vývoja sa zameriavajú na dosiahnutie vynikajúcich výkonov vo všetkých oblastiach.

Rekordná maximálna kapacita

Spoločnosť Hoover drží rekord za práčku štandardnej veľkosti s najväčším objemom vypratej bielizne – 13 kg. Ide o model Dynamic Mega, ktorý vo verzii so sušičkou dokáže vyprať až 13 kg a vysušiť až 8 kg – v porovnaní s priemernou práčkou so sušičkou je táto kapacita v podstate dvojnásobná. Maximálna kapacita je k dispozícii aj v prípade rúr na pečenie (až 78 litrov) a umývačiek riadu (až 16 miestnych nastavení).

 

Tichá technológia

Najvyšší výkon nemusí byť nutne aj najhlučnejší. Najmodernejšie technológie vyvinuté spoločnosťou Hoover umožňujú dosahovať vynikajúce výsledky pri zachovaní najnižších úrovní hluku na trhu. Predovšetkým malé spotrebiče ťažia z výhod technológie dynamického tlmenia hluku Dynamic Silence, ktorá redukuje vibrácie a absorbuje zvuk, čím výrazne znižuje úrovne hluku.  V prípade nového valcového vysávača A-Cubed Silence došlo k poklesu úrovní hluku na hodnotu 62 db, čo znamená, že tento spotrebič môžete používať kedykoľvek počas dňa bez toho, aby ste rušili susedov alebo zobudili deti. Čo sa týka veľkých spotrebičov, spoločnosť Hoover najskôr vynašla technológiu tichých invertorov a neskôr technológiu dokonale tichých invertorov. Práčky s motormi s dokonale tichými invertormi, napríklad práčky modelových radov Dynamic Mega a Dynamic Next, generujú počas cyklov prania hluk na úrovni iba 48 db, teda približne tretinu hluku v porovnaní s tradičnými práčkami.

Nová méta v oblasti práčok

Digitálna evolúcia: diaľkovo ovládané spotrebiče

V ére smartfónov a nepretržitej konektivity sa spoločnosti Hoover opäť podarilo predbehnúť dobu – uvádza na trh modelový rad práčok, umývačiek riadu, chladničiek, rúr na pečenie, odsávačov pár a varných dosiek, ktoré možno ovládať, spravovať a monitorovať z mobilného zariadenia pomocou aplikácie Wizard od spoločnosti Hoover. Modely One Fi disponujú možnosťou pripojenia prostredníctvom rozhrania Wi-Fi a modely One Touch využívajú technológiu NFC.