4 tipy, ako žiť doma udržateľne

null

Úspora energie a udržateľnosť

Úspora energie a udržateľnosť všeobecne sa stali súčasťou nášho každodenného života.

Obmedziť používanie plastov, šetriť vodou, neplytvať potravinami a nezabúdať zhasínať svetlá sú malé, ale veľmi dôležité triky, ktoré nám môžu pomôcť ušetriť peniaze. Pozrime sa však na ďalšie 4 návrhy, ako žiť doma lacnejšie a udržateľne.

1. Sledujte energetický štítok

Jednou z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť pre to, aby bol váš domov „zelenší“, je sledovať energetické štítky na vašich spotrebičoch. Ako si môžete všimnúť, energetický štítok označuje stupnicu od A do G, kde písmeno A je najvyššia trieda a písmeno G je najnižšia trieda. Tento nástroj by nám mohol pomôcť ušetriť energiu výberom vysoko účinného spotrebiča. Výber domáceho spotrebiča triedy A nám navyše umožní platiť nižšie účty.

Ako príklad uveďme práčky. Starostlivosť o životné prostredie a udržateľnosť neznamená, že sa musíte vzdať výkonu, účinnosti a špičkovej hygieny. V skutočnosti existuje špeciálna práčka, ktorá je mimoriadne účinná, má dlhú životnosť a je udržateľná: nová práčka Hoover H-WASH 550. Vďaka novej generácii motora Eco-Power Inverter je práčka H-WASH 550 najlepšia vo svojej kategórii, pretože znižuje spotrebu o 51 % v porovnaní s triedou G.

Táto práčka je nielen energeticky účinná, ale aj šetrná k životnému prostrediu vďaka režimu Eco Dose a režimu Auto Care. Prostredníctvom týchto dvoch programov dokáže práčka H-WASH 550 indikovať najlepšie dávkovanie, ktoré by ste mali použiť na základe náplne práčky, a nastaviť vhodný program pre lepšiu účinnosť, dokonalú hygienu a nižšie množstvo odpadu. Nezabudnite však, že je vždy lepšie spúšťať práčku a umývačku riadu pri plnej náplni, aby ste neplytvali energiou a vodou.

2. Príchod nízkoprietokových vodovodných batérií

Vypínanie vody pri čistení zubov je určite výborná vec, ale máme pre vás ešte jeden tip: nízkoprietokové vodovodné batérie. Nízkoprietokové batérie pomáhajú zastaviť plytvanie vodou, znižujú náklady na vodu a sú energeticky úspornejšie.

3. Rozlúčte sa s pohotovostným režimom

Okrem nezabudnutia zhasnúť svetlo je dobrým spôsobom úspory energie aj vypnutie elektronických zariadení v pohotovostnom režime. Sme si istí, že každý z nás má doma množstvo zariadení, ako sú počítače, PlayStation, kávovary atď., ktoré zostávajú stále v pohotovostnom režime. Veľa energie môžete ušetriť už len tým, že nezabudnete tieto zariadenia vypnúť, pokiaľ ich nepoužívate.

4. Chladnejšie doma, zdravá planéta

Dobrým zvykom je znížiť teplotu v dome o niekoľko stupňov. Ide o malú úpravu, ktorá výrazne pomáha šetriť energiu a peniaze.

See Also

Newsletter